Pozwól czasami aby i Ciebie ten lukier oblał

by Moni

Siedzisz w fotelu a w ręku trzy­masz urzą­dze­nie, które w mgnie­niu oka potrafi prze­nieść Cię do świata pikse­lo­wych kwadra­tów. Jesteś tam. Kwadrat po kwadra­cie prze­wi­jasz te piksele i myślisz : czy ja aby na pewno tutaj pasuję ? A jeśli nie pasuję to jak mam się wpaso­wać ?

Zastanawiasz się, oceniasz sytu­acje. Oceniasz to co poka­zują inni. Croissanty i Prosecco na śnia­da­nie ? A co z moim praniem co to wycho­dzi niespo­dzie­wa­nie z kosza i czyha na mnie zanim zjem cokol­wiek. Uśmiech od ucha do ucha ? Przecież miałam zły dzień, dziecko mnie nie słucha a mąż narzeka, że jajecz­nica za słona. Co mam zrobić aby być idealną panią domu, która jak na tych kwadra­tach nie wie co to szmata do podłogi a jednak podłoga lśni.

Czasami chcesz to rzucić w cholerę, bo są lepsi od Ciebie. Mają więcej wszyst­kiego. Zadajesz sobie pyta­nie : czy mają to co najważniejsze‐ serce ? Wiesz prze­cież, że bez serca się nie da. Naleśniki smażone bez serca smakują gorzej niż te, które skwier­czą na patelni przy­pra­wione miło­ścią. Pamiętaj, że do wszyst­kiego potrzebna jest cier­pli­wość i miłość, nawet do bezdusz­nego świata pikse­lo­wych kwadra­ci­ków, gdzie wszystko zawsze wydaje się nam lepsze a trud i łzy nie istnieją.

Siedzisz w tym fotelu i tak trzy­masz to urzą­dze­nie. Nagle zdajesz sobie sprawę, że prze­cież za każdym z tych kwadra­tów kryje się jakaś histo­ria. Przecież tam żyją ludzie, tacy jak Ty. Uspokajasz się i wyci­szasz. Wiesz, że życie to nie sam lukier i fajer­werki. Ale zgodzisz się, że pączek w lukrze smakuje lepiej niż bez. Dlatego pozwól czasami aby i Ciebie ten lukier oblał.

Sa dni kiedy z klawia­tury wycho­dzą słowa których sama do końca nie rozu­miem. Przeczytałeś właśnie taki zlepek słów, który gdzieś tam siedział w moim sercu. Jeśli nic z tego nie zrozu­mia­łeś, nie martw się ! Jestem w takim samym położeniu‐​niewiele wiem, niewiele rozu­miem. Mam tylko nadzieję, że kieru­nek jaki obra­łam jest tym właści­wym. A jeśli tekst, choć niezro­zu­miały, spodo­bał się Tobie mój drogi Czytelniku, będzie mi ogrom­nie miło jeśli podzie­lisz się nim z przy­ja­cie­lem, może i jego zain­spi­ruje. 

Ściskam serdecz­nie, Moni;*

Może Ci się spodobać

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda